Portfolio Image
Tarafından: webmaster Category: Web site, Wordpress Etiketler: , , Yorum: One Comment

WordPress ile web site oluşturmanız için 9 neden

“Wordpress nedir?” diye sorarsanız, ilk bakışta şunları söyleyebiliriz; WordPress çok kullanışlı, pratik, kullanıcı dostu, webmaster dostu, iyi bir e-ticaret platformu ve hazır bir CMS sistemidir diyebiliriz.

Deyim yerindeyse WordPress’i anlatmaya kelimeler yetmez. Kurduğumuz cümlede abartı olduğunu düşünebilirsiniz. O zaman isterseniz aşağıdaki verilere beraber bakalım,

• 2019 verilerinde göre, şu ana kadar WordPress 157.563.262 defa indirilmiş ve halen devam ediyor.
• WordPress anahtar kelimesi her ay 2.739.999 kez aranıyor
• Dünyada her 17 saniyede bir WordPress sitesi yayınlanmaktadır.
• Dünya CMS sektöründeki payı %50 ila %60 arasındadır.
• Dünyada WordPress ile kurulan yaklaşık 76,5 milyon blog vardır.

Burada sayısal veriler ile konuya farklı bir boyut kazandırmak ve WordPress içerik yönetim sisteminin önemini vurgulamak istedik. Fakat bizim bu makalemizde dikkatinizi çekmek istediğimiz asıl nokta, WordPress alt yapısını neden tercih etmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olmak.

Worpress açık kaynaklı kod yapısına sahiptir ve kolayca geliştirilebilir

WordPress açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olduğundan, WordPress çekirdek geliştirme işlemi hızlı bir şekilde dünyanın dört bir yanındaki gönüllü ve hünerli web developerlar tarafından yapılmaktadır. Bu sayede sistem sürekli güncel kalmakta ve gelişmektedir.

Açık kaynaklı bir yapıya sahip olması, sistem ile ilgili ortaya çıkabilecek aksiliklerde hemen müdahale edilip düzeltilme kolaylığı sağlamaktadır. Ve ayrıca açık kaynak kod yapısı sayesinde kolayca plugin geliştirebilir ve entegre edebilirsiniz.

WordPress Eklentileri ile işleriniz kolaylaştırın

Şuan da WordPress’de aktif olarak kulllanılan 50.000’nin üzerinde eklenti var. Free olan eklentilerin yanında, ücretli eklentilerde bulunmaktadır.

WordPress açık kaynak kod yapısı ile herkes tarafından geliştirilebilir ve ilerletilebilir bir sistemdir. Yani web sitenize kazandırmak istediğiniz herhangi bir özelliği bir WordPress developer yardımı ile kolayca adapte edebilirsiniz.

WordPress tema desteği

WordPress’in belki de en iyi yönlerinden birisi de binlerce temanın bulunduğu bir kütüphaneye sahip olmasıdır.
WordPress’in kendi bünyesinde olan free temaların yanı sıra tema satış sitelerinde WordPress için özel oluşturulmuş temalarda bulmak mümkündür.

WordPress ile kolay e-ticaret

WordPress aslında hazır bir blog alt yapısı olması dışında aynı zamanda iyi ve kaliteli bir e-ticaret alt yapısına da sahiptir. Bünyesinde barındırdığı Woocommerce eklentisi ile e-ticaret kurulumu kolayca yapılabilmektedir.

E-ticaret temalarına kendi kütüphanesinden de free olarak kolayca ulaşabilirsiniz. Hazır ve hemen entegre edilebilir kargo ve ödeme sistemleri, kolay filtrelenebilir ürün listeleme sayfaları özelliklerinden sadece bazılarıdır.

Seo dostu bir web site

WordPress’in gelişmiş alt yapısı ve kullanılan pluginler sayesinde, sitenizde seo ile ilgili optimizasyon işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Yoast seo, wp fastest cache, seo redirection gibi kolay, kullanışlı ve kaliteli eklentiler bunlardan bazılarıdır.

Seo’ya uygun bir çekirdek alt yapıya sahip olan WordPress, rakiplerinizle olan rekabetinizde size avantaj sağlayacaktır. Optimize alt yapısı sayesinde, pagespeed değeri yüksek siteler ve sayfalar oluşturabilirsiniz.

WordPress ile hızlı kurum sağlayın

WordPress ile hızlı kurulum sağlayabilir, basit anlamda bir WordPress web sitesini bir gün gibi kısa bir sürede kurabilirsiniz. Hatta günümüzde bazı hosting firmaları bir tıkla hızlı kurulum yapabilmektedir.

Kolay ve kullanışlı bir admin paneli

WordPress’in belki de en çok seveceğiniz yönlerinden bir tanesi de, basit ve kullanışlı admin panelidir. Bloğunuza yazı eklemek veya eklenti kurmak oldukça basittir.

Kullanımı yaygın olan bir CMS sistemi olmasından dolayı bu konuda birçok yardımcı doküman ve eğitim videosuna ulaşabilirsiniz.

Üçüncü taraf sistem entegrasyonu

Kullandığınız üçüncü taraf bir muhasebe programı veya e-ticaret ödeme sistemi, WordPress ile kolayca entegre edilebilir.

WordPress geniş eklenti kütüphanesine sahiptir. Bu anlamda kolayca bir eklenti bulabilir ve daha önce de belirttiğimiz gibi kendiniz bu konuda uzman bir WordPress developer’a başvurarak, çözüm üretebilirsiniz.

Maliyeti az, ekonomik bir çözüm

Tüm burada bahsettiğimiz nedenlerin dışında, belki de Worpress seçmenize neden olabilecek en büyük nedenlerden bir tanesi WordPress’in ekonomik ve düşük maliyetli bir sistem olmasıdır. WordPress’in ucuz ve ekonomik bir sistem olması, sistemi kullanan kitleyi kısıtlamamaktadır.

Burada son olarak WordPress sistemi ile ajansımız tarafından yapılan bazı site örneklerini sizinle paylaşmak istedik;

Neolife.com.tr
Atabay.com
Hafeleconceptproject.com
Paljewelry.com